Je možné, že 3-mesačnému dieťaťu nechutí mlieko?

Zodpovedané
24. jan 2023

Dobrý deň,

doma máme 3-mesačného chlapčeka, ktorý je asi dva mesiace na UM Nutrilon Comfort&Colics. Stále pekne papal cez deň aj v noci, v noci sa na mlieko budil raz, niekedy vôbec. No už druhý týždeň pozorujem zmenu, že cez deň odmieta papať. Ledva do neho dostanem 90 ml. Plače, nervuje sa, potiahne, ale keď zistí, že je to mlieko, nechce. Niekedy to zje po 15-minútovom plači, inokedy vôbec. V noci zase vstáva každé 3 hodiny a stiahne 150 ml, no posledné 2 dni už aj pri tomto plače.

Je možné, že mu nechutí konkrétne mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr si myslím, že ide o taký štrajk, ktorý je pre tento vek typický. Pokiaľ synček nie je unavený, má energie ako predtým, postupne si priberá a napreduje v psychomotorike, tak by som zatiaľ odporučila iba počkať, či to neprejde.

Denne by mal dokopy vypiť okolo 150 - 180 ml/kg. Je to príjem mliečka za celých 24 hodín, teda aj s nočnými kŕmeniami.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas