Je nález na mozgu v poriadku?

Zodpovedané
15. aug 2022

Dobrý deň,

boli sme u neurologičky. Dala nám papier a nič nevysvetlila. V papieroch je napísané, že 7-mesačná dcéra má fr. Rohy s asym., vyoblenie rohov.

Čo to znamená?

Ide o nejaký problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

to musí povedať lekárka, ktorá vyšetrenie robila vzhľadom ku klinickému nálezu. Nemusí to znamenať nijaký problém "iba" asymetriu.

Predpokladám, že to bolo robené sonom mozgu, ktoré sa už zrejme nebude dať opakovať, lebo bude uzavretá fontanela na hlavičke. Opýtajte sa na to priamo neurologičky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas