Je normálne, že skoro 2-ročný syn odmieta poobedný spánok?

Zodpovedané
23. mar 2023

Dobrý deň,

syn bude mať onedlho dva roky a už odmieta poobedný spánok. Každý deň sa ho snažím uspať, ale podarí sa mi to tak raz - dvakrát za týždeň. Aj to len v kočíku alebo nosiči po naozaj dlhom snažení a často aj plači.

Syn je inak veľmi kľudný a pokojný, vôbec na ňom nebadať, že by mu spánok chýbal. Večer chodí spať okolo 20:00 - 21:00 a vstáva ráno o 6:00 - 7:00.

Je to normálne?

Môže mu absencia spánku nejako uškodiť?

Mám sa ho naďalej snažiť uspávať, alebo ho už ho nemám nútiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to úplne normálne, veľa 2-ročných detí už spánok neodmieta a nepotrebuje. Nemôže to uškodiť, ak je synček spokojný.

Na druhej strane sú také deti, kotré majú akýsí "štrajk", po ktorom začnú znova na obed pravidelne spávať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas