Je nutné dávať 9 mesačnému dieťaťu do večerných kaší aj kravské mlieko?

Zodpovedané
14. mar 2022

Dobrý deň,

moje 9 mesačné dieťa je dojčené. Papá príkrmy a denne biely jogurt Sabi.

Je nutné dávať mu do večerných kaší aj kravské mlieko?

Keď som vyskúšala dať kravské, tak sa mu vyhodili na telíčku 3 - 4 biele vyrážky s červeným okolo. Následne to do pár hodín zmizlo.

Mám mu dávať náhradu za kravské mlieko?

Aké príkrmy a ako často má mať mliečny príkrm?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, do kaší mu kravské mlieko dávať netreba. Dieťatko je dojčené. V podstate má dosť mliečka z dojčenia a môže pokojne papať kaše bezmliečne. Ak mliečne - tak od 10. mesiaca môžete variť kašu v časti mlieka, ale nie v celej dávke. Na pitie kravské mlieko do roka striktne nie.

Papá denne jogurt, je dojčený (hoci neviem ako často), ale predpokladám, že mliečnych dávok má dosť a netreba jej viac. U dojčeného sa tá dávka nedá kvantifikovať, ale mliečny produkt na dennej báze + k tomu dojčenie je postačujúce.

Prípadne môžete kúpiť instatné mliečne kaše pre dojčatá a robiť tie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas