Je nutné dokrmovať 9-mesačnú dcéru umelým mliekom?

Zodpovedané
22. okt 2022

Dobrý deň,

9-mesačnú dcéru kojím od narodenia, nikdy nemala UM. Posledný mesiac moje mlieko akosi odmieta. Cez deň si dáva viac-menej od smädu. V noci ju dojčím dvakrát, vtedy vypije viac. Ráno zje biely jogurt, na desiatu výživu, na obed zeleninovo-mäsový príkrm, na olovrant výživu alebo Danone puding a na večeru kupovanú mliečnu obilninovú kašu. Pomedzi to jej ponúkam moje mlieko, ale dá si len trochu. Ostatné jedlo počas dňa zje všetko. Doktorka mi povedala, aby som jej dávala aj umelé mlieko, no ja by som už teraz s UM nechcela začínať.

Je nevyhnutné dokrmovať 9-mesačnú dcéru umelým mliekom?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko má pekný jedálniček a je dojčená vlastne na požiadanie, tak by som UM neodporučovala.

Trošku ma vyrušuje Danone puding v strave u tak malého dieťaťa. Ak obsahuje cukor, nie je vhodný.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas