Je nutné odložiť očkovanie, keď 10 mesačné dieťa má baktérie v moči?

Zodpovedané
17. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom môjho syna, ktorý budeť mať 4. júna 10 mesiacov. Budúci týždeň sa ideme očkovať.

Stále má však pozitívny moč. Má v ňom baktérie, bielkoviny. Na kontrolu ho nosíme každé 2 týždne.

Máme očkovanie odložiť, alebo sa toho netreba báť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pred každým očkovaním je nutné dieťatko vyšetriť a ak niečo nasvedčuje tomu, že je dieťa akútne choré, tak sa odkladá.

Ak má synček dlhodobo baktérie v moči, bez prítomnosti známok akútnej infekcie, tak nie je potrebné odkladať.

Neviem však informácie prečo sa moč nosí, či má vrodenú chybu obličkového traktu, či mal infekciu atď.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas