Je nutné preočkovať ešte Prevenarom, keď je dcéra očkovaná Synflorixom?

Zodpovedané
24. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom preočkovania.

Je nutné preočkovať ešte Prevenarom, keď je dcéra očkovaná Synflorixom?

Myslela som, že ju očkujú Prevenarom ako všetky deti, ktoré chodia k tej istej doktorke. No doma som zistila, že je očkovaná Synflorixom. Ostala som nahnevaná na pani doktorku, ktorá mi to vôbec neoznámila.

Keď som sa jej potom pýtala, tak povedala, že Prevenar bol vtedy nedostupný. Dcéra bude mať v marci rok. Prvé očkovanie bolo v auguste a druhé v septembri. V marci ju nebudú na poradni ešte očkovať, lebo to má posunuté.

Kedy ju čaká ďalšie očkovanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

preočkovanie by mohlo byť 6 mesiacov od 2.dávky. Použitie vakcíny, ktorou sa očkovať už začalo, teda Synflorixom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas