Je nutné zavinovanie novorodenca aj zo zdravotného hľadiska?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom zavinovačiek a zavinovania novorodenca.

Je nutné zavinovanie aj zo zdravotného hľadiska?

Stačí zavinovanie do plienky, alebo je potrebná zavinovačka?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nie je to určite nutné zo zdravotného hľadiska. Je to skôr pomoc pre rodiča.

Zavinovačka nie je nutnosť ale ani zlo. Je na každom rodičovi ako sa rozhodne. Z hľadiska bezpečnosti nie sú až tak vhodné pérové zavinovačky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas