Je očkovanie MMR vakcínou ohrozujúce?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa spýtať na vedľajšie účinky MMR vakcíny. Moja 16-mesačná dcéra bola teraz očkovaná. Som hrozne vydesená, lebo som čítala recenzie. Písali, že ich deti prestali rozprávať, nastal autizmus, dieťa prestalo papať, začalo byť viac choré, malo slabotu v nohách a horúčky.

Aký je Váš názor?

Má vakcína takýto hrozivý dopad?

Doktor mi hovoríl, že by nemala mať horúčky.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, vakcína nemá takéto nežiadúce účinky.

Ak by to bolo zistené, okamžite by bola stiahnutá z trhu a neboli by očkované milióny detí po celom svete.

Najčastejšie nežiadúce účinky sú bolesť v mieste vpichu, teploty, prouchy krmenia a spánku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas