Je operácia semenníka adekvátny dôvod na predĺženie rodičovskej dovolenky?

Zodpovedané
23. feb 2023

Dobrý deň,

synčeka čaká operácia nezostupeného semeníka. V marci má 3 roky a uvažujem, že podám žiadosť na predĺženie rodičovskej dovolenky. Operácia je naplánovaná na koniec mája.

Je operácia adekvátny dôvod na predĺženie?

Syn má odporúčané vyhýbať sa kolektívu, nakoľko musí byť zdravý pred operáciou. Škôlka tým pádom nie je možná.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

teoreticky je možné, že Vám žiadosť schvália. Schvaľuje sa na dobu určitú, väčšinou na obdobie roka. Schválenie vždy odôvodňuje lekár, ktorý ho píše.

Nie sú na to "normy", takže ťažko povedať. Každý lekár to môže posúdiť inak.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas