Je piesková stolica u 19 mesačnej dcérky v poriadku?

Zodpovedané
30. apr 2020

Dobrý deň,

19 mesačná dcérka je na mlieku Hipp bio combiotik 3 a momentálne sa jej tlačia očné zúbky. Stolicu má skôr takú pieskovú alebo niekedy aj zelenkastú. Občas hnedú.

Treba to riešiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

farba stolice sa mení stravou (mäso, zelenina, ovocie, mlieko) a celkovým stavom gastrointestinalneho traktu (môže ovplyvniť napr. infekcia, stav črevnej mikrobioty, intolerancia potraviny), ale nehodnotí sa samotná bez iných klinických symptómov.

To znamená, že iba zmena farby stolice nič neznamená, ak u dcérky nie sú prítomné bolesti bruška, priberá, ak nevracia, ak vetry odchádzajú a inak sa v jej nažívaní nič nezmenilo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas