Je potrebné absolvovať opäť dve dávky vakcíny Varivax?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

moja 4-ročná dcérka a 2-ročné dvojičky boli v auguste očkovaní proti kiahňam prvou dávkou Varivax. Odvtedy boli v podstate stále chorí, staršia nosila choroby zo škôlky a väčšinou sa nakazili aj chlapci. Momentálne sme objednaní na druhu dávku začiatkom februára.

Je to takto v poriadku, alebo je potrebné absolvovať opäť dve dávky vakcíny?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je nutné absolvovať 2 dávky, ale iba 1, ktorú ste odkladali. Podaním druhej dávky sa zvýši čas a "sila", ktorými budú deti chránené. Istú formu ochrany už majú vďaka prvému očkovaniu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas