Je potrebné obúvať doma 19-mesačnej dcére papučky?

Zodpovedané
12. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nosenia papučiek. Dcéra už chodí bez problémov sama. Doma máme podlahové kúrenie a v byte 22 stupňov.

Vraj nosenie papučiek nie je u tak malých deti potrebné, dcéra nosí pančušky a na nich ešte protišmykové pančušky. Nôžky má väčšinou teplé, občas trošku studenšie, tak váham či teraz na zimu predsa len nezadovážiť papučky.

Je potrebné obúvať doma 19-mesačnej dcére papučky?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa mňa vôbec nie je potrebné, pokiaľ je zachovaný teplotný komfort dieťaťa. Dieťa si tak trénuje nožku, kontakt s rôznymi povrchmi. Vidíte ako reaguje, keď stúpi na kocku či panáčika. Dospelá populácia už je naučená nevnímať tak kontakt so zemou, našlapujeme halabala...

Detičky ten kontakt ešte majú, dávajú si pozor, podporuje to ich psychomotoriku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas