Je potrebné posledné tretie povinné očkovanie hexavakcínou a proti pneumokokom?

Zodpovedané
22. apr 2022

Dobrý deň,

môj 9 mesačný synček absolvoval doteraz 2 povinné očkovania. Teraz sme prekonali chorobu spôsobenú baktériou Hemofilus. Dostal Prednison, inhaláciu adrenalínom, inhalačné spreje rozťahujúce pľúca, kopec liekov na kašeľ, antibiotiká na dvakrát. Je to dosť na jeho malé telíčko.

Je potrebné posledné tretie povinné očkovanie hexavakcínou a proti pneumokokom?

Bude dostatočne chránený, aj ak ho odmietnem dať zaočkovať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je potrebné aj preočkovanie 3. dávkou, aby bola maximalizovaná ochrana pred invazívnymi ochoreniami spôsobenými baktériami, proti ktorým vakcíny sú. Takže áno, očkovanie je potrebné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas