Je potrebné riešiť biele fľaky pod predkožkou u 2,5-ročného chlapca s urológom?

Zodpovedané
22. okt 2022

Dobrý deň,

môj syn má 2,5 roka a jemne sa mu od narodenia snažím otvárať predkožku. Ide to však len asi 0,5 cm. V súčasnosti sa mu nižšie pod predkožkou vytvorili biele ložiská (ako fazuľka). Nedá sa tam dostať a vyčistiť to, keďže sa mu predkožka ešte nedá pretiahnuť úplne. Nebolí ho to ani nemá problém s cikaním.

Máme tento problém riešiť s urológom?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že pôjde o smegmu nahromadenú pod predkožkou. Keď sa urobí otvor, smegma vyjde. Treba predkožku jemne preťahovať denne v kúpeli či krátko po ňom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas