Je potrebné striktné dodržanie skladovania dojčenskej vody?

Zodpovedané
27. feb 2023

Dobrý deň,

na niektorých dojčenských vodách sa píše, že po otvorení je ich vhodné držať v chladničke a spotrebovať do 3 dní. Mám deti vo veku 3 a 6 rokov, pijú už aj vodu z vodovodu. UM nemali nikdy a z fľaše nepijú.

Čo sa stane, ak deti vypijú dojčenskú vodu, ktorá je otvorená maximálne týždeň a nedržím ju v chladničke?

Môže sa to prejaviť v budúcnosti na ich zdraví?

Ďakujem

Dobrý deň,

to Vám neviem povedať.

Ja odporúčam dodržiavať odporúčania výrobcov. Deti v tomto veku však môžu úplne bežne piť kohútikovú vodu z kontrolovaného nezávadného meststkého či dedinského zdroja.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas