Je praskanie v kolienkach u 8-mesačného dieťaťa v poriadku?

Zodpovedané
21. nov 2022

Dobrý deň,

mojej 8-mesačnej dcérke praská v kolienkach. Neplače pri tom. Keď sedí a hrá sa, je to až počuť a aj cítiť ako jej v kolienku niečo skáče. Pýtala som sa na to v poradni a naša pediatrička povedala, že je to normálne. Rada by som však poznala aj názor iného lekára, nechcem totiž nič podceniť.

Je praskanie v kolienkach u malých detí v poriadku?

Vyrastie dieťa z toho?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne pôjde o hypermobilný syndróm, ktorý sa takto u detí prejavuje.

Detičky sa nikam špeciálne neposielajú, pokiaľ je ostatný psychomotorický vývin v poriadku. Ak nie, tak k detskému fyzioterapeutovi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas