Je preháňanie 17 mesačnej dcérky spôsobené prerezávaním zúbkov?

Zodpovedané
2. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej 17 mesačnej dcérky, ktorú už druhý deň preháňa. A to 6 -7 krát za deň. Teplotu nemá. Normálne prijíma tekutiny a aj papá. Podľa jej správania hodnotím, že ju nič nebolí.

Môže to mať z toho, že jej idú zuby?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

riedke stolice bývajú prítomné aj pri zúbkoch, ale v tejto frekvencii môže skôr ísť o enteritídu (črevnú virózu).

Nasaďte dcérke probiotiká a v diéte uvarte ryžu na zahustenie stolice, dajte suchár, alebo odstáte dvojdňové pečivo, banán.

Dbajte na dostatok tekutín.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas