Je prítomnosť hlienov v stolici 3,5 mesačného dieťatka normálna?

Zodpovedané
2. apr 2021

Dobrý deň,

syn má 3,5 mesiaca a začal mať stolicu raz za 3 dni. Ale vždy je jej veľa. Je žltá a redšia. Do toho sa mi zdá, že sa naťahuje ako cesto. Je plne dojčený. Pediatrička povedala, že je to normálne, ale stolicu nevidela. Mam pocit, že je taká naťahovacia práve z hlienov.

Je prítomnosť hlienov normálna?

Ďakujem

Dobrý deň,

stolica môže mať rôznej konzistencie, taká "naťahovacia" nemusí znamenať niečo zlé.

Ani prítomnosť hlienov bez iných príznakov neznamená hneď inak najčastejšiu možnú diagnózu alergiu na bielkovinu kravského mlieka.

Ak je chlapček plne dojčený nateraz vysaďte vy kravské mlieko a výrobky z neho a odsledujte stolicu. Potom znova zaraďte a odsledujte. Aj si to zapíšte, s výsledkom tohto buď kontaktujte pediatra, alebo napíšte pokojne aj mne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas