Je problém, keď bábätko priberá viac ako je v tabuľkách?

Zodpovedané
22. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom priberania deti.

Je problém, keď bábätko priberá viac ako je v tabuľkách?

Mám byť rada, že priberá, alebo máme obmedziť mliečko?

Ďakujem

Dobrý deň,

za mňa je to v poriadku ak je dieťatko kojené. Stretla som sa s názorom kolegov, že povedali mamičkám, že priberá veľa. Ale podľa mňa to pri dojčených deťoch nejde ovplyvniť. Veď keď si dieťatko vypýta tak mu jesť dám, nenechám si ho hladné.

Takže ak je dojčené a nie na umelom mliečku tak je v poriadku aj priberanie "nad tabuľky". Ak teda neriešite každé zaplakanie ponúknutím prsníka, ale iba prípady, keď je dieťatko naozaj hladné. Neskôr bude priberať pomalšie a keď začne loziť, chodiť tak bude váha stagnovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas