Je problém, keď si 11-týždňové bábätko ešte nesleduje rúčky?

Zodpovedané
19. jan 2023

Dobrý deň,

môj 11-týždňový syn si ešte stále nesleduje ručičky. Občas ich zahliadne, ale ak sa mu stratia z dohľadu, tak ich nehľadá. Do pusy si ich však dáva často už asi 2 týždne.

Môže v tom byť nejaký problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto veku je súhra ruka - oko a ruka - ruka dôležitá pre prepojenie hemisfér. Ak si dieťa v 3. mesiaci nespojuje rúčky a nezačínajú ho zaujímať, je to dôvod na zvýšenú pozornosť sledovania PMV.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas