Je RTG hrudníka mojej 3-ročnej dcéry v poriadku?

Zodpovedané
13. nov 2022

Dobrý deň,

moja dcéra absolvovala RTG s výsledkom:
Bránice klenuté, vyššie postavené, uhly voľné, bronchovasculárna kresba obojstranne parakardiálne zmnožená, vľavo nadbránične ľahko zahustená.
Záver: Zmnožená bronchovasculárna kresba, obojstranne parakardiálne, vľavo nadbránične incip. Diskrétny zápalový infiltrát.

Je RTG hrudníka mojej 3-ročnej dcéry v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň

RTG hrudníka hovorí o možnom zápalovom ložisku. RTG hrudníka sa ale vždy musí porovnať s klinikou dieťaťa, preto samo o sebe bez vyšetrenia a laboratórnych markerov sa nedá povedať či zápal prítomný je alebo nie. To musí zhodnotiť lekár, ktorý ordinoval RTG a dcérku vyšetril.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas