Je ružový hlien v stolici 5,5-týždňovej plne dojčenej dcérky v poriadku?

Zodpovedané
7. mar 2023

Dobrý deň,

moja 5,5-týždňová dcérka je plne dojčená. V stolici má tmavoružový hlien. Nie je neprimerane plačlivá a ani nič podobné, no v každej stolici je tento hlien prítomný. Znepokojuje ma jeho farba.

Je to normálne?

Je nutné navštíviť pediatra?

Ďakujem

Dobrý deň,

hlien nebýva tmavoružový ale priesvitný alebo dožltkava.

Svetloružové bude niečo iné - skúste odfotiť. Môže ísť o vlákienka krvi, ktoré sa niekedy u plne dojčených detí v stolici nachádzajú. Vtedy sa matkám odporučí vylúčiť zo stravy všetky mliečne výrobky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas