Je Sinupret dôvodom zmeny farby stolice u 11 týždňového bábätka?

Zodpovedané
6. okt 2020

Dobrý deň,

mám 11 týždňové bábätko, ktoré má nádchu. Doktorka mu predpísala kvapky Sinupret a Fenistil a do nošteka Nasivin soft a morskú vodu. Prvé dni boli celkom fajn, ale od včera mi maličká začala kakať veľmi riedko. Skoro ako voda s bielymi hrudkami. Viackrát za deň dokonca sa mi pokakala aj v noci, čo u nej nie je zvykom.

Našla som jej v stolici aj hlien a stolica sa jej zmenila zo zelenej na žltú. Papá Beba sensitive, lebo mala problém so zápchou. Papá iba umelé mlieko.

Môže to byť následok toho, že užíva Sinupret?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže byť následkom liekov, ak dieťatko nebolí bruško, nie je nepokojné, nevracia prúdom, nemá známky dehydratácie, tak takáto dočasná zmena farby a konzistencia stolice nie je problém.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas