Je stolica môjho 2-mesačného bábätka v poriadku?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

moje 2-mesačné bábätko kŕmim umelým mliekom Sunar Premium 1. Jeho stolica je zeleno-žltá s hrudkami. Vyprázdňuje sa raz denne bez plaču a nejakého silného tlačenia. Dieťatko priberá, vetry mu odchádzajú, občas sa "pučí" pri papaní. Podávam mu Probiofix a Babycalm.

Je stolica môjho 2-mesačného bábätka v poriadku?

Ďakujem

PS: Fotografiu posielam v druhej otázke. Prosím nezverejňovať

Dobrý deň,

vzhľadom k tomu, že klinicky sa má úplne v poriadku, nevracia, v stolici nie je krv, bábätko je spokojné a priberá, tak áno, aj takáto stolica dieťaťa môže byť v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas