Je stolica môjho 4-mesačného plne dojčeného syna v poriadku?

Zodpovedané
23. mar 2023

Dobrý deň,

cca týždeň od očkovania Rotarixom má 4-mesačný syn stolicu ako sopeľ. Je ako sliz a je žltej farby. Syn je plne dojčený.

Je jeho stolica v poriadku?

Druhý problém sa týka mňa. Vyhodili sa mi kútiky.

Sú infekčné pre bábätko?

Ďakujem

PS: Fotku posielam v druhej otázke. Prosím nezverejňovať.

Dobrý deň,

na stolici nie je nič, čo by nateraz bolo treba riešiť - zmeny farby a konzistencie stolice sú bežné.

Klasické "kútiky" sú spôsobené buď bakteriálnou alebo kvasinkovou infekciou. Ak synčeka nebudete bozkávať, nemali byť preňho infekčné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas