Je stolica môjho 5,5 mesačného syna v poriadku?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom dnešnej stolice môjho plne dojčeného synčeka. Ide o hlienovité hnedé čiastočky v stolici. Už mu asi aj idú zúbky, lebo všetko hryzie a má napuchnuté ďasienka.

Momentálne je chorý. Včera mal CRP 86 a vysoké teploty do 39°C. Pediatrička zatiaľ nenašla príčinu. Ušká má v poriadku, boli sme na ušnom. Má nasadený sirup Unasyn a zajtra má mať výsledky z mikrobiológie - moč aj stolica.

Je stolica môjho 5,5 mesačného syna v poriadku?

Ďakujem

PS: Fotku stolice posielam v druhej otázke

Dobrý deň,

stolica pri ochorení a aj pri braní liekov sa mení. Z fotky sa nedá nič konkrétne usúdiť. Iba to, že to nie je štandardná stolica. Musíte si počkať na výsledky vyšetrení.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas