Je stolica môjho 5-mesačného syna v poriadku?

Zodpovedané
15. jan 2023

Dobrý deň,

môj 5-týždňový synček je plne dojčený, zaregistrovala som však u neho problém so stolicou. Mal v nej čosi hnedé a zvyšok bol praženicovej konzistencie. Stalo sa to len raz, potom už mal normálnu stolicu. Ja som jedla cottage a jogurt, čo inak nejem. Syn ráno silno tlačil a vyprázdnil sa ťažšie ako obvykle.

Je takáto stolica v poriadku?

Ďakujem

PS: Fotografiu posielam v druhej otázke. Prosím nezverejňovať

Dobrý deň,

sú to stopy krvi v stolici, ktoré u plne dojčeného dieťaťa najčastejšie spôsobuje náznak reakcie na bielkovinu kravského mlieka, ktorá prechádza aj z matkinej stravy. Väčšinou je potrebná väčšia záťaž bielkovinou kravského mlieka v strave matky na to, aby dieťa reagovalo. Preto si dávajte pozor na príjem mliečnych produktov vy ako plne dojčiaca matka.

Ak by sa krv v stolici opakovala, tak na 4 týždne mliečne produkty vyraďte. Ani bezlaktózové nesmiete. Ani čokoládu, v ktorej sú stopy mlieka. Musíte si doplňať hladiny vápnika a vitamínu D prípravkami z lekárne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas