Je stridor u novorodenca vážny problém?

Zodpovedané
16. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom stridoru u novorodenca.

Ide o vážny problému?

Kedy zmizne?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

vrodený laryngeálny stridor môže u novorodenca byť ako vrodená chyba pri zúžení hrtana, v tom prípade to nie je vážny problém a zvykne zmiznúť behom pár mesiacov (výnimočne rokov). Bežný stridor sa nelieči nijako. Vážnejšie formy sú potrebné operačne vyriešiť.

Niekedy detičky so stridorom horšie znášajú infekcie horných dýchacích ciest.

Ja však iba predpokladám že ide o vrodený laryngeálny stridor, každopádne mal by to potvrdiť aj ORL lekár.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas