Je takýto jedálniček pre 9-mesačné dieťa postačujúci?

Zodpovedané
31. mar 2023

Dobrý deň,

syn bude mať 9 mesiacov. Chcem sa poradiť ohľadom jeho jedálnička.

Vstane o 6:00 a vypije 150 ml UM. Potom ide o 8:00 spať, opäť vypije 60 ml UM. O 10:00 vstane a zje ovocie alebo výživu. Okolo 12:30 má obed - zeleninu a mäso. Približne o 15:00 mu prichystám kašu, jogurt alebo chlebík. Večeria o 18:00, vypjie 180 ml UM a ide spať. V noci väčšinou ešte vypije 2x 150 ml mlieka.

Je takýto jedálniček pre 9-mesačné dieťa postačujúci?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to v poriadku. Môžete ale pokojne zaradiť už aj večeru - zeleninovú polievku alebo kašu.

Na olovrant podávať jogurt alebo pečivko so zeleninou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas