Je to alergia na prací prášok alebo na jedlo?

Zodpovedané
11. feb 2023

Dobrý deň,

synovi sa minulý týždeň objavili drobné vyrážky na pravej strane bruška a na pravej nôžke. Boli sme u lekárky, tá skonštatovala APEC syndróm z nejakej prekonanej virózy. Liečila som ho Dithiadenom, užíval ho 2x denne. Lenže jemu sa to objavilo aj na druhej nohe, aj na spodkoch rúk, aj na celom brušku. Nikdy sa mi z ničoho nevysypal. Jedol všetko tak, ako doteraz, nič nové.

Pred 2 týždňami som zmenila prací prášok. Už znovu periem v starom hypoalergénnom. Chvíľu zrejme potrvá, kým sa to prejaví. Podávam mu Dithiaden, 1/2 tablety 3x denne.

Môže to byť alergia na prací prášok alebo to bude z jedla?

Ako mu môžem pomôcť, aby to nesvrbelo?

Ďakujem

Dobrý deň,

proti svrbeniu sú antihistaminiká od pani doktorky. Teoreticky to môže byť aj reakcia na prášok. Tým, že nejaké veci ešte máte popraté v tom, tak sa môže ešte vyskytovať. Každopádne liečba je nateraz správna treba asi vydržať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas