Je trasenie rúk len emócia?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

máme doma 2-mesačnú dcérku, ktorá bola pri pôrode pridusená a mala ťažkú asfyxiu. Chodíme na rehabilitácie a cvičíme jeden cvik aj doma. Na neurológii bolo zatiaľ všetko v poriadku.

Keď sa dcérka teší alebo dostane hračku, prípadne keď plače, trasú sa jej ručičky a začne veľmi kopkať nožičkami.

Je to podľa Vás normálny prejav emócií, alebo by to mohol byť prejav hypertonusu?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyzerá to ako prejav emócii. Hypertonus by na neurológii a rehabilitáciach videli.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas