Je Trifed expectorant účinný liek?

Zodpovedané
17. okt 2021

Dobrý deň,

6 mesačný syn má od soboty sopeľ. Najprv sme len preplachovali Libenarom a od stredy sme dávali aj Nasivin. Do toho ho začalo bolieť uško a na ORL nám predpísali do uška kvapky Pamycon.

Dnes sa mu stav zhoršil a celú noc prekašlal a dusil sa stekajúcimi hlienami. Sestrička nám cez telefón predpísala sirup Trifed. Čitala so veľa negatív na tento sirup. Hrdlo má syn čisté, teplotu nemá.

Aký je Váš názor?

Čo nám odporúčate?

Druhý problém sa týka potenia.

Je normálne, že od narodenia sa synček veľmi potí na hlavičke?

Najmä pri papaní a keď je aktívny.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je liek indikovaný je veľmi účinný a dobrý, nesúvisí s čistým hrdlom ani s tým, že nemá teplotu. Pôsobí priamo proti nádche a podporuje vykašliavanie. Najlepšie je odsávanie soplíkov, trošku aj vyvýšená poloha na spanie, aby hlieny nezatekali počas noci toľko.

Čo sa týka potenia, je vhodné to spomenúť pediatrovi, ak je to pri aktivite nie je to znakom nejakého ochorenia, ale za zmienku to stojí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas