Je v poriadku jedenie môjho 7 mesačného syna?

Zodpovedané
22. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 7 mesačného dieťaťa. Od 5. mesiaca dostáva ovocie a zeleninu. Od narodenia je na umelom mlieku.

Vstáva okolo 6:30 a okolo 20:00 zaspáva. Cez deň zje 7x, pretože z 3 hodín jedenia prešiel na 2 hodiny jedenia.
Ráno poobede a večer dostanete Nutrilon 120 ml.
Ďalšie 4 jedlo: kaša, zelenina, ovocie.

Nemáme spánkovú rutinu a začínam sa obávať, že 7 jedení je veľa. Nezvládne viac ako 120 ml naraz - ani mlieko a ani pevnú stravu.

Kazím synovi tak častým jedením?

Ďakujem

Dobrý deň,

synček je ešte maličký, to sa uprace.

V podstate sa máte dostať na to, aby jedol stravu na raňajky, desiata, obed, olovrant, večera, 2.večera (mlieko) a (väčšinou) aj mlieko počas noci. Medzitým do roka ešte určite bude aj mliečko, podľa toho koľko toho spapká z príkrmov.

Zatiaľ je toto stravovanie úplne v poriadku čo sa týka častosti. Čo sa týka nutričných hodnôt, mne tam veľmi chýba mäso vo forme zeleninovo-mäsového pokrmu na obed.

Nepíšete nič o vode. Ak pije naozaj iba 360 ml mlieka za deň, tak nutné je podávať vodu aspoň 200 ml denne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas