Je v poriadku, keď 1,5 ročné dieťa kaká ako keby nestrávené zvyšky potravín?

Zodpovedané
2. dec 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 1,5 ročného dieťaťa.

Je v poriadku, keď 1,5 ročné dieťa kaká ako keby nestrávené zvyšky potravín?

Napr. ríbezle, šošovicu. Dnes sme mali prvýkrát quinou a aj tu potom vykakal. Hovorím o zvyškoch, ktoré ako keby len prešli tráviacim traktom bez nejakého poškodenia.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak potrava prejde taktom príliš rýchlo bez toho, aby sa stihla vstrebať, tak je v stolici. Je to pri vysoko vlákninových potravinách, alebo potom pri ochoreniach, kedy črevo nestačí vstrebávať potravu.

Ak synček priberá, je spokojný, tak skôr ide o prvú alternatívu, že pri ovocí, zelenine ktorá má vysoký obsah vlákniny prejde potrava rýchlejšie cez črevá, a preto je v stolici nestrávená.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas