Je v poriadku, keď 27 mesačná dcérka spí len 10 hodín?

Zodpovedané
11. apr 2022

Dobrý deň,

dcéra má 2 roky a 3 mesiace a pred pár týždňami prestala poobede spávať. Dovtedy spávala pravidelne. V noci 9 - 9,5 hodín a cez deň ca 2 hodiny (od 1,5 do 2,5). Dokopy jej to dalo tých 11 - 12 hodín.

Teraz posledné dni spí v noci len ca 10 hodín a to je podľa odporúčaní už predsa len dosť málo. Je jedno, či mala cez deň viac akcie alebo menej. Nemá to na to vplyv. Večer zaspí okolo 21:00 a o 7:00 je už hore. Pred týždňom spávala do ôsmej, čo by bolo ešte tých 11 hodín. Poobede stále ideme do postele ca o 14:00, takže príležitosť zaspať by mala keby chcela. Len ju to po chvíli prestane baviť a vstane. Nenútim ju ostať v posteli. Cez deň nepôsobí nejako super unavene a nemá zlú náladu.

Je jej spánok v poriadku?

Čo by ste mi poradili?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to úplne v poriadku, ak je dcérka spokojná a v pohode. Nijako to neovplyvňuje jej vývoj.

Veľa detí v tomto veku sa vzdá denného spánku. Nočný spánok aj v trvaní 10 hodín je v poriadku.

Každé dieťa má iné spánkové potreby, a preto nie je vhodné riadiť sa tabuľkami ale stavom dieťaťka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas