Je v poriadku, keď 3-mesačné bábätko spí iba 2x denne 2 hodiny?

Zodpovedané
29. nov 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť o tom, či má moje 3-mesačné bábätko dostatok spánku. Cez deň spí iba dvakrát denne po 2 hodinách. V noci sa budí až 4x na dojčenie. Dieťatko je plné dojčené, prospieva krásne. Dávam ho spať častejšie a aj mi zaspí na rukách. Keď sa mi podarí ho položiť do postieľky, tak o 5 minút sa zobudí. Mám pocit ako keby mu niečo vadilo. Zvláštne začne prehĺtať. Je to ako keby mu vzadu zatekali soplíky, alebo ako keby sa mu vracalo jedlo. Odsávam mu z nosa, ale nič nejde. Po papaní nechám odgrgnúť, pochodím s ním. Počas dňa neplače, že by ho niečo bolelo. Všetky moje predchádzajúce deti spávali častejšie, tak ako by podľa mňa bábätká mali spať.

Viem, že každé bábätko je iné, len sa mi zdá, že na také malé bábätko je to v tomto prípade málo. Inak je usmievavý, reaguje, kope nožičkami, rúčkami. Cumlík nemá a ani nechce.

Je v poriadku, keď 3-mesačné bábätko spí iba 2x denne 2 hodiny?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko sa má dieťatko klinicky dobre, je to v poriadku. Vyzerá, že má ľahký reflux a možno bude aj kontaktnejšie - nespalo by lepšie napríklad v nosiči na Vás?

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas