Je v poriadku, keď 7 mesačný synček má hrčky na hlavičke?

Zodpovedané
16. apr 2022

Dobrý deň,

7 mesačný synček má viac hračiek na hlavičke. Jednu má dole vľavo tesne nad krkom - pod uchom, druhú zarovno ucha hore. A ešte jednu v strede hlavičky. Doktorka povedala, že deti bežne majú po hlavičke hrčky.

Aký je Váš názor?

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez vyšetrenia sa nedá povedať či ide o lymfatické uzliny na krku a za uchom, či výstupky kosti na lebke - tá v strede hlavičky. Preto Vám neviem povedať o čo ide a či je to v poriadku. Riadila by som sa tým, čo povedala Vaša pani doktorka po vyšetrení synčeka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas