Je v poriadku, keď 8 mesačný syn nesedí, neštvornožkuje a nedáva sa na štyri?

Zodpovedané
25. máj 2021

Dobrý deň,

môj 8 mesačný syn stále nesedí, neštvornožkuje a nedáva sa ani na štyri. Plazením sa dostane všade.

Je to v poriadku?

Kedy najneskôr by mal synček začať sedieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

sed do 9. mesiaca. Ak sa plazí viac ako 2 - 3 týždne, tak je vhodné navštíviť rehabilitačné centrum.
Momentálne je takéto odporúčanie. Ukážu Vám jednoduché cviky, aby dieťatko išlo na štyri do štvornožkovania. Je to dôležité pre vývoj svalstva a chrbtice.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas