Je v poriadku, keď 8 týždňové dieťa zvracia väčšie množstvo čírej tekutiny?

Zodpovedané
28. feb 2022

Dobrý deň,

mám 8 týždňové dieťatko s refluxom, ale plne dojčím s tým, že občas dám Nutrilon AR.
V posledných dňoch sa stáva, že aj po hodine, dvoch alebo troch začne vypľúvať väčšie množstvo čírej tekutiny.

Je to v poriadku?

Doteraz s takýmto odstupon času po dojčení zvykol niekedy vygrckať mlieko bielej farby. Toto je však číra tekutina pripomínajúca vodu a občasnými ako keby zgrcnucími čiastkami mlieka.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ dieťatko je inak spokojné, nevracia prúdom, vetry odchádzajú a z dlhodobého hľadiska prosieva (váhovo a psychomotoricky, má záujem o hračky, pohybuje rúčkami a nožkami, začína pásť koníky), tak takéto občasné vygrcnutie netreba riešiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas