Je v poriadku, keď 9,5 mesačnému bábätku sa nezväčšil obvod hlavičky?

Zodpovedané
23. jún 2021

Dobrý deň,

9,5 mesačnej dcérke sa za dva mesiace nezväčšil obvod hlavy. Na 7,5 mesačnej prehliadke mala 44 cm rovnako ako na 9,5 mesačnej.
Hrudník sa jej zväčšil o 1 cm na 45 cm, vyrástla tiež o 1 cm.

Doktorka nám nepovedala nič.

Je to v norme?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zväčšenie v tomto veku býva už oveľa menšie - pokojne len 0,5 za 2 mesiace. Ale nejaké zväčšenie zväčša je, resp by malo byť.

Stav konzultujte s Vašou pani doktorkou. Ja osobne si myslím, že sa hlava zväčšila, len možno tých pár mm sa zle nameralo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas