Je v poriadku, keď 9 mesačný chlapček búcha hračky o seba?

Zodpovedané
19. jan 2022

Dobrý deň,

synček má 9 mesiacov a ešte nebúchal hračkami tak, že by mal v obidvoch rukách hračky. Ale búchal nimi tak, že hračka bola na zemi a on s jednou rukou, v ktorej mal hračku búchal do tej na zemi. Resp. búchal hračku o zem. Hračky a veci hádže na zem.

Keď mu dám do obidvoch rúk zvlášť hračku, tak jednu pustí a začne tou jednou otáčať, žužľať, skúmať a potom hodí na zem.

Je jeho správanie v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak používa obe ruky bez rozdielov (zapája ich obe), tak nevidím žiaden medicínsky problém. Deti hračky hádžu, je to v tomto veku úplne normálne. Hrá sa podľa seba. Stále je typické pre tento vek, že hračky idú rovno do pusy na preskúmanie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas