Je v poriadku, keď dvojmesačné bábo má zelenú riedku stolicu?

Zodpovedané
13. nov 2021

Dobrý deň,

naše dvojmesačné bábo má už asi týždeň stolicu len raz - dvakrát do dňa. Je riedka a niekedy dozelena. Plne dojčím. Inak na ňom nevidím nejaké zmeny, je normálne čulé. Trvá to pár dni.

Predtým bola stolica častejšie a taká horčicová.

Môže to byť z korbáčikov a tvarohu?

Mliečne výrobky som už vysadila, som zvedavá dnes. Aj doktorka si to myslí. Doporučila probiotiká, ale nevidím po nich zmenu. Keď dieťa kaká, tak vidieť ako sa trápi a ako keby to z neho vyžblnkne. Vetry má normálne. Dávam Espumisan L.

Mám to ďalej sledovať, alebo dá domáhať vyšetrenia?

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

PS. Fotku prikladám v druhej otázke

Dobrý deň,

ak dieťatko priberá, prospieva, nevracia, vetry odchádzajú a sú pocikané plienky (aspoň 6denne), tak aj zelená farba stolice nemusí indikovať žiadny problém.

Žiadne špeciálne vyšetrenia nateraz nie sú potrebné.

Neviem aké probiotiká ste zadovážili. Ja vysoko odporúčam ProBio-fix BABY.

Probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun

Probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun sú výživový doplnok s obsahom baktérií mliečneho kvasenia Lactobacillus rhamnosus GG, LGG®, Bifidobacterium animalis, ssp. lactis, BB-12®

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas