Je v poriadku, keď má dvojročná dcéra nepravidelný tlkot srdca?

Zodpovedané
23. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dcérky, ktorá má 2 roky a 4 mesiace. Keď poobede spala, tak som si všimla, že jej nepravidelne bije srdiečko. Dýcha pekne pravidelne.

Inak nemá žiadne problémy. Cez deň som nič takéto nepostrehla, nezadýchava sa a ani nie je bledá.

Je to normálne v jej veku?

Na aké vyšetrenia ju mám objednať?

Ďakujem za názor

Dobrý deň,

ak vyšetrenie, tak postačuje vyšetrenie detským lekárom, ktorý zváži evidentne kardiologické vyšetrenie.

Arytmia (alebo nepravidelná akcia srdca) je u detí často tzv. respiračná - mení sa dýchaním.

Váš lekár už zhodnotí, či ide o tento neškodný typ arytmie, alebo je stav nutné riešiť vyššie spomínaným kardiologickým vyšetrením.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas