Je v poriadku, keď mesačné bábätko nespí cez deň a ani v noci?

Zodpovedané
29. aug 2021

Dobrý deň,

moje mesačné bábätko po najedení zaspi na pol hodinu zobudí sa a chce znova jesť. Keď nedostane, je dcérka nervózna a plače. K večeru sa nedá ukľudniť s plačom až keď znova dostane jesť a od únavy zaspi po celodennom trápení.

Dávala som vždy, keď si pýtala. Bála som sa, aby sa neprejedla, tak posledné dni sa snažíme aspoň každé dve hodiny až dve a pol hodiny, aby jedla. Dosť aj rozhadzuje s ručičkami aj nožičkami.

Takýto priebeh máme od rána do večera až noci.

Problém je aj v tom, že malej vyráža mliečko naspäť napne ju a potom mlaská a prežúva. Je plne kojená.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa vracia mliečko je vhodnejšie kŕmiť častejšie a menšie dávky. Po nakŕmení dať dcérku dobre odgrgnúť, nenatriasať, mať na rukách vo vertikalizovanej polohe aj 10 minút.

Pol hodinové zdriemnutia v tomto veku nie sú ničím nezvyčajným, bude sa to hádam zlepšovať. V čase, keď viete, že sa budí (2 min pred predpokladaným zobudením), choďte za ňou, skúste jej pomôcť nezobudiť sa - ponoste ju pri náznaku zobudenia, šškajte, atď.

Prípadne skúste kontaktný spánok - v šatke, nosiči, dajte si ju ku Vám do postele. Ak rozhadzuje rukami počas spánku môžete dcérku viazať do perinky, aby ju nebudil Morov reflex.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas