Je v poriadku, keď moje 7 mesačné dieťa ešte neslabikuje?

Zodpovedané
26. mar 2021

Dobrý deň,

môj syn bude mat o pár dní 8 mesiacov a stále neblaboce a ani neslabikuje. Keď plače, alebo je nervózny, tak hovorí mamama alebo me, mi. Počas dňa je pri hre ticho, alebo robí zvuky ústami, ale nikdy nepovie slabiku.

Na meno sa niekedy otočí a niekedy nie. Podľa toho ako je zaujatý. Vie sa pohrať aj sám, ale často chce aj moju pozornosť. Napr. sa hra sám, ale keď ma začuje v kuchyni narábať s hrncami, hneď príde. Vie už aj sedieť, platiť sa a skúša štvornožkovať.

Je to bežné správanie?

Je v poriadku, keď ešte neslabikuje?

Ďakuje

Dobrý deň,

áno, je to úplne bežné správanie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas