Je v poriadku, keď ročný synček iba málokedy ukazuje prštekom?

Zodpovedané
1. sep 2022

Dobrý deň,

máme ročného synčeka, ktorý neukazuje prštekom. Teda iba málokedy. Niekedy ho aj pristihnem, že má ukazovák vystretý a na niečo ukazuje, alebo si na prštek pozerá. Keď si chce zapnúť autíčko, alebo nejakú hračku, tak nezapne ukazovákom ale palcom. Ukazujem mu aj zvieratká v knižke, ale jeho to nezaujíma.

Radšej vyberá šuflíky. Inak je veľmi šikovný, krásne štvornožkuje od 7. mesiaca. Od 11. mesiaca sa stavia a teraz chodí popri nábytku. Keďže raz spadol, bojí sa pustiť sám. Rozpráva mama, tata, baba, jej, mňam. Avšak trápi má ten prštek. Naša doktorka mi tvrdí, že ona ukazovanie prštekom nikdy neriešila.

Aký je váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

ukazovanie prštekom príde, náznaky tam už sú - neobávala by som sa ničoho nateraz.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas