Je v poriadku, keď štvormesačné dieťa vydrží hore maximálne hodinu?

Zodpovedané
10. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho štvormesačného stále unaveného dieťaťa. Hore vydrží maximálne hodinu a aj to je umrnčaná. Spí 30 minút, maximálne 2 hodiny. Väčšinou to je však 45 minút. V noci spí cca 10 hodín.

Na kojenie sa budí raz za hodinu, cez deň aj častejšie.

Je to v poriadku?

Môže mať cukrovku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

cukrovka u tak malého dieťaťa nie, ani symptómy nie sú vôbec takéto. Treba upraviť režim, ktorý má dcérka nastavený zle, preto je aj unavená. Priberá Vám dcérka pekne na takomto režime?

Kojenie raz za 3 hodiny (nie každú hodinu), ak nemáte dosť materského mliečka a je nespokojná a hladná už po hodine, tak je ju treba dokrmovať umelou formulou, aby si nepýtala tak často.

Musí to byť veľmi vyčerpávajúce aj pre Vás. V noci taktiež by nemala prespať 10 hodín bez papania. Úpravou režimu by sa problém mal vyriešiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas