Je v poriadku plačlivé dýchanie 20 mesačného dieťaťa v noci?

Zodpovedané
8. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 20 mesačného syna, u ktorého už od prvých mesiacov pozorujeme zvláštny jav počas niektorých nočných spánkov. Začne dýchať plytko, má rýchle nádychy, ako keby plakal, ako keď dieťa fíka po plači. Trvá to tak desať pätnásť minút dokedy sa opäť poriadne rozdýcha. Opakuje sa to tak každé dva týždne.

Vždy len v noci, inak je zdravý, nemá žiadnu diagnózu. Ale vždy keď sa to stane, tak sa vyľakám, no potom sa to zas dlhší čas neopakuje.

Je moje dieťa v poriadku, alebo sa u neho začína prejavovať nejaký problém?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nemyslím si, že by išlo o chorobný prejav.

Skôr sa mu niečo sníva, je v spánkové fáze REM.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas