Je v poriadku pretočenie trojmesačnej dcéry z bruška na chrbát?

Zodpovedané
6. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej trojmesačnej dcérky, ktorá sa mi otočila na rovnej podložke z bruška na chrbát. Spravila to 2x. Najprv si položila hlavu na moju ruku na zemi a tak sa pretočila. Stalo sa to v ten deň 2x odvtedy nie.

Mohlo ísť o náhodu, alebo tomu treba venovať pozornosť?

Hlavu vydrží držať dlho, nemá problém s otáčaním do strán a ani s dvíhaním. No posledné dni začala hlavu pokladať na zem. Niekedy aj hneď ako som ju položila a tak oddychovala.

Je to ok?

Predtým to nerobila.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokladanie hlavičky je OK.

V pretáčaní ju však nepodporujte, pravé pretočenie z bruška na chrbát má nasledovať až po pretočení z chrbta na bruško. Ak to nerobí nateraz často, netreba to riešiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas